Træningstider for sæsonen 2020/21
 
______________________________________________________________
 
U17  PIGER
 
Mandag:               17:30 - 19:15               ISI 
Tirsdag:                20:00 - 21:45               Sportscenter Ikast, hal A
Tirsdag:                17:15 - 19:00               ISI  
Torsdag:               17:00 - 18:45               Sportscenter Ikast, hal A 
Fredag:                 15:30 - 17:00               ISI  
 
Trænere: Jens Bitsch, Ole Jensen, Åge Knudsen & Jonas Dyrborg
 
______________________________________________________________ 
  
U17 DRENGE 
 
Tirsdag:               18:15 - 20:00               Sportscenter Ikast, hal B
Torsdag:              20:15 - 21:45               Sportscenter Ikast, hal B
Torsdag:              17:15 - 19:00               ISI  
 
Trænere: Mads Bang, Nicolai Søndergaard & Andreas Justesen
 
______________________________________________________________
 
U19 PIGER
 
Mandag:               18:30 - 20:00               Sportscenter Ikast, hal A (Trup 1)
Mandag:               19:30 - 20:45               Sportscenter Ikast, hal B (Trup 2)
Tirsdag:                20:00 - 21:45               Sportscenter Ikast, hal B (Trup 1)
Onsdag:                18:30 - 20:00               Sportscenter Ikast, hal A (Trup 2)
Torsdag:               20:15 - 21:45               Sportscenter Ikast, hal A (Trup 1) 

Trænere: Leif Johnsen, Morten Løbner & Jonas Dyrborg (Trup 1)
Trænere: Niels Fløe (Trup 2) 
 
______________________________________________________________
 
U19 DRENGE
 
Mandag:               20:00 - 21:45               Sportscenter Ikast, hal A
Tirsdag:                18:30 - 20:00               Sportscenter Ikast, hal A
Torsdag:               19:30 - 21:15               Hyldsgårdshallen, hal A 
 
Trænere: Palle Hansen
 
______________________________________________________________
 
DAME SENIOR
 
Tirsdag:                20:00 - 21:45               Sportscenter Ikast, hal B (Trup 1)
Tirsdag:                20:00 - 21:45               Hyldgårdshallen, hal B (Trup 2)
Torsdag:               20:15 - 21:45               Sportscenter Ikast, hal B (Trup 1)
 
Trænere: Martin Mikkelsen & Julie Carøe (Trup 1)
Trænere: Peder Abildtrup (Trup 2)
 
______________________________________________________________
 
HERRE SENIOR 
 
Tirsdag:               20:30 - 21:45               Hyldgårdshallen, hal A (Trup 1)
 
 
Trænere: Jacob Bækkgegaard & Simon Hørdum (Trup 1)
Trænere: Poul Madsen (Trup 2) 
 
______________________________________________________________